- Szczegóły
- Odsłony: 462
Zespół Interdyscyplinarny do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie działający przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Czeremsze
Ogłasza
KONKURS PLASTYCZNY
Pt. ,, STOP PRZEMOCY” NIE BÓJ SIĘ, REAGUJ!
Którego głównym celem jest eliminowanie zachowań agresywnych i przemocy.
Uczestnikami konkursu mogą być dzieci i młodzież Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Czeremsze.
Prace należy składać od 25.10.2021r. do 19.11.2021r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czeremsze, ul. Duboisa 14.
Prace zwycięzców zostaną wykorzystane w broszurze promującej przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.
- Szczegóły
- Odsłony: 496
Od dnia 10.08.2021r. można składać wnioski o otrzymanie pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym ( tzw. „dary żywnościowe” ).
Po skierowania należy zgłaszać się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej , od poniedziałku do piątku , w godzinach 7:30-15:30. Należy mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość i wysokość dochodu ( zaświadczenie o zarobkach , decyzja ZUS/KRUS o wysokości renty/emerytury).
Kryteria dochodowe uprawniające do otrzymania pomocy wynoszą :
- dla osoby samotnie gospodarującej : 1542,20 zł
- dla osoby w rodzinie : 1161,60 zł.
Agnieszka Tomaszkiewicz
pracownik socjalny GOPS
- Szczegóły
- Odsłony: 490
Wychodząc naprzeciw potrzebom osób doznających przemocy w rodzinie Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przegotowała dwa filmy: 30-sekundowy spot odnoszący się do faktu, że przemoc może zdarzyć się wszędzie – bez względu na status społeczny rodziny i jej członków oraz 3 minutowy film informujący o ofercie działającego na zlecenie PARPA Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, w ramach którego działa m.in. całodobowy i bezpłatny telefon 800-12-00-02.
- Szczegóły
- Odsłony: 561
Szanowni Państwo
W Instytucie Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk szukamy odpowiedzi na pytanie, jak pandemia wpłynęła na Państwa życie: rodzinne, zawodowe, społeczne. Dlatego ponownie zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc o podzielenie się z nami informacjami o tym, jak pandemia wpłynęła na Wasze życie.
To już IV etap badań - poprzednie były prowadzone w kwietniu, czerwca i wrześniu 2020 roku, a ich efektem była publikacja - link [1].
Jeśli zechcielibyście Państwo odpowiedzieć na kilka pytań, będziemy niezwykle zobowiązani. Całość badań nie przekracza 4-6 minut.
Badania będą prowadzone w okresie od 26 marca do 9 kwietnia 2021 roku.
Link do ankiety
Z wyrazami szacunku,
prof. IRWiR PAN dr hab. Sławomir Kalinowski
Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN
Fundacja Badań Wiejsko-Miejskich RURall
prof. UPP dr hab. Aleksandra Łuczak
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu